Adana Kurtarma

ACİL HIZLI KURTARICI
Yol yardım, oto kurtarma ve çekici ihtiyacınızın ne zaman ve nerede doğacağı belli olmaz. Çoğunlukla şehir içi kullanımda kendinizi daha rahat hisseder ve acil bir durumla karşılaşsanız bile endişeye kapılmanın gereksiz olduğunu düşünürsünüz. Uzun yol seyahatlerinizde ise yolda kalma endişesini taşıyarak karşılaşabileceğiniz olası tehlikeleri düşünebilirsiniz. Bu tehlikeler bazen hareket halinde, bazen moladayken, bazen de daha yola çıkmadan meydana gelebilir. Acil Yol Yardım olarak biz, istenmeyen olaylarla karşılaştığınızda herhangi bir yol yardım, oto kurtarma ve çekici hizmeti sunan kişilerden farklı olarak, sürprizden uzak bir hizmet ve güvenirlik sunuyoruz.

Adana Kurtarma

- Aracı ile sorun yaşayan kişinin kurumumuzla iletişime geçmesini takiben, kurum merkezinde 7/24 görevli operatörlerimizin, doğru yönlendirmeyi yapabilmek adına, sorunlu araç sahibinin ve aracın durumunun / konumunun detaylı olarak değerlendirmesi

- İhtiyaç duyulan kurtarma aracı cinsine göre, sorun yaşanan noktaya en yakın Kurtaran Express aracının GPS sistemi ile tespit edilmesi ve dakikalar içinde ilgili noktaya sevk edilmesi

- Bu süreç içinde sorun yaşayan kişi ya da kuruma 'tam şeffaflık' ilkesi ile sürekli bilgilendirme yapılması

- Sorunlu araca ulaşılmasını takiben aracın detaylı fotoğraflarının çekilmesi ve aracın teslim tutanağı ile teslim alınması

- Sorunlu aracın deneyimli Kurtaran Express çekici operatörleri ve aracı ile araç üstüne alınarak, talep edilen noktaya nakledilmesi

- Teslim noktasında aracın tekrar fotoğraflarının çekilmesi ve aracın yetkili kişiye teslim tutanağı ile teslim edilmesi

Ulaşım, başlı başına hayatımızın büyük bir parçasını oluşturuyor. Bu durumda, bir noktadan diğerine ulaşmak için kullandığımız aracın arıza, kaza, yasal zorunluluklar vb. sebeplerle hareket edemez hale gelmesi, hayatımızı doğrudan etkilemektedir.

İşte tam bu noktada 'Oto kurtarma / Çekici hizmeti' devreye girmektedir. Bu hizmet, aracı ile sorun yaşayan kişi ya da kurumların, doğrudan ya da asistans şirketi yardımıyla tarafımıza ulaşması ile başlamakta, aracın, talepte bulunan kişi ya da kurumun yönlendirdiği noktaya sorunsuz ulaştırılması ile sona ermektedir.

Adana Kurtarma

Yol Yardım

Araç kullanımı esnasında birçok farklı sorun ortaya çıkabilir. Özellikle taşıtın kendisinden kaynaklı olan problemlerden dolayı yolda kalabilirsiniz. Lastik patlaması, motorun su kaynatması, farların kontak olması, trafik kazası, kapının kilitli kalması en sık karşılanan durumların içinde dikkat çeker. Böyle hallerde Yol yardım hizmeti alınması gerekir. Bu hizmet çerçevesinde birçok farklı

Yol Yardım Hizmetleri Nelerdir?

Yolda kaldığınızda yardım alacağınızsistem birçok farklı hizmeti kapsar ve bunları şöyle ifade etmek mümkündür;

 • En çok karşılaşılan durumların başında araçların yolda kalması gelmekte. Arızası mümkün olmayan hallerde yardım hizmeti almak mantıklıdır.
 • Lastik değişimi yardım için gelen servisin avantajlı hizmetlerinden biridir.
 • Aracın kilitli kalması durumunda ise çilingir hizmeti söz konusudur.
 • Yakıtı biten taşıtlara hemen ikmal gerçekleştirilir.
 • Tüm bunları çok hızlı bir biçimde karşılayabilecek olan kapasiteye sahip olunduğundan, süreç sorunsuz şekilde tamamlanır.

Araç Çekme Hizmeti

Bu yardımın anlamı genellikle araç çekimidir. Tüm taşıtlar için böyle bir hizmet söz konusudur. Yani motosiklet, kamyon, minibüs, otobüs, ağır tonajlı tırlar, karavan, otomobil çekim işlemleri en kısa süre içerisinde tamamlanır. Çekim işlemleri ise şu şekilde gerçekleştirilir;

 • İlk olarak taşıtın durumuna göre çekici seçilir.
 • Hem vince sahip olan hem de halat yöntemini kullanan farklı Yol yardım araçlar söz konusudur.
 • Bunların çalışma prensibi birbirinden farklı olsa da, ikisi de güvenli bir şekilde araçların çekilmesi için kullanılır.
 • Halatlı olan yöntemde aracın ön kısmına bunlar bağlanır. Daha sonra rampalı kasaya doğru otomobil çekilir. Düşmemesi adına her türlü önlem alınmıştır.
 • Vinçli sistem ise daha farklı bir biçimde çalışır.
 • Otomatik ve hareket edebilme kabiliyetine sahip olan vinç, aracı doğru ve dikkatli şekilde kavradıktan sonra onu yukarı kaldırır ve ardından da kamyonun kasa kısmına yükler.

Yardım Servisi ile Lastik Değişimi

Yolculuk sırasında lastiğinizin patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu son derece normaldir. Eğer lastik değiştirme konusunda hiçbir bilginiz söz konusu değilse, bunu sizin yerinize yardımının uzman ekibi yapacaktır. Patlamış olan lastiğiniz en kısa süre içerisinde değiştirilir. Bunun yanı sıra eğer yedek lastik söz konusu değilse bu da hemen sağlanır. Üstelik lastik tamir durumları için de aynı şeyi söylemek gerekmekte.

Motosiklet Çekim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yol yardım aynı zamanda motosiklet çekim işlemlerinin yapılmasını sağlayan bir hizmet olarak karşımıza çıkar. Oldukça hızlı bir biçimde hareket eden ve aynı zamanda yapısı sayesinde trafik sıkışıklıklarından etkilenmeyen motosikletler, arızalandığı zaman çekilmek zorundadırlar. Çünkü bu taşıtların yerden sürülerek götürülmesi, telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir. Bu yüzden en mantıklısı bu konuda profesyonel bir destek almaktır. Motosiklet çekim işlemleri hem kapalı olarak bilinen hem de açık hizmet veren taşıtlar üzerinden gerçekleştirilir.Adana Kurtarma

Motosikletin kesinlikle çok profesyonel bir biçimde çekilmesi en temel şarttır. Yol yardım halatları bunu sağlama konusunda oldukça başarılıdır. Aynı zamanda vinç yöntemi de tercih edilmektedir. Diğer taşıtlardan farklı olarak motosikletin yana yatması, devrilmesi daha kolaydır. Bunun önüne çok profesyonel bir şekilde geçebilmek için farklı bir platform tercih edilir. Hem arka hem de ön teker bu platform içindeki özel yerlere yerleştirilir. Ardından da güvenli seyahat başlar.

Bu Hizmetin Ücretleri Nasıl?

Yardım amacıyla yolda kalanlara verilen hizmetin farklı miktarlar üzerinden fiyatlandırılması söz konusudur. Bu noktada belirleyici olan kriterler çok farklıdır. Aracın nerede kaldığı önemlidir. Merkeze yakın olan bir yer ile şehir dışında kalmış bir nokta arasında kilometre farkı vardır. Bu durum doğal olarak ücretlendirmeye de yansıyacaktır. Aynı zamanda taşınacak olan aracın özellikleri, tonajı ve bunun gibi daha birçok şey göz önünde bulundurulur. Tüm bunların ardından fiyat çıkarılır. Genellikle çok yüksek olmayan bir meblağ vardır. Verilen hizmet karşılığında hatta bunun düşük olduğunu ifade etmek gerekmekte.

7/24 Yardım Destek

Bir aracın ne zaman arıza vereceği ya da yolda kalacağı belli olmaz. Aynı zamanda bu durum lokasyon için de geçerlidir. Bundan dolayı yardım hizmetlerinde hiçbir şekilde saat, gün ve mevki sınırlaması yoktur. Gerek şehir dışı gerekse şehir içinde yolda kalan araçların çekimi sağlanır. Üstelik tüm bu işlemler haftanın her günü ve tatil olmadan gerçekleştirilir. Yani hafta sonunda da araç çekiminin gerçekleştirilmesi ve farklı yardımların verilmesi mümkündür.

İşinde Deneyimli ve Uzman Personel

Yol yardım konusunda hem uzman hem de deneyimli o lan personel, çok büyük bir avantajdır. Özellikle araç çekimi esnasında mutlaka dikkatli olmak gerekir. Taşınan şey en az bir motosiklet olduğundan, bunu sarsmamaya özen gösterilmelidir. Bu açıdan bakıldığı zaman uzman ve tecrübe sahibi olan personel öne çıkar. Her türlü eğitim alınmıştır. Azami derecede gösterilen dikkat sayesinde taşıtlarınıza bir zarar verilmez. Güler yüzlü personel, aynı zamanda müşteri memnuniyetini öne alır.

Adana Kurtarma

7 Gün 24 Saat Yol Yardım & Çekici Hizmeti Veriyoruz ...